Sobota, 16 października 2021 r.
imieniny: Gawła, Florentyny

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój

OGŁOSZENIE BURMISTRZA MIASTA I GMINY
BUSKO-ZDRÓJ Z DNIA 08.07.2020
w sprawie funkcjonowania pasażu uzdrowiskowego położonego przy
ul. 1-go Maja w Busku-Zdroju.

Informuję, że od dnia 11 lipca 2020r. (sobota) zostanie uruchomiony pasaż uzdrowiskowy położony przy ul. 1-go Maja w Busku-Zdroju.

Podczas przebywania na pasażu należy stosować się do aktualnych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego tj. zasad zapobiegających zagrożeniu epidemiologicznemu koronawirusem COVID -19. Wszelkie informacje związane z funkcjonowaniem pasażu w czasie pandemii dostępne są u zarządcy obiektu, którym jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku-Zdroju tel. 41 378 24 77 lub 600 348 359.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ]

Informacja o funkcjonowaniu targowisk w Busku-Zdroju

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój z dnia 26.05.2020 w sprawie funkcjonowania Hali Targowej przy ul. Batorego oraz Targowiska przy ul. Stawowej.

Informuję, że od dnia 27 maja 2020r. w godzinach 6:00-16:00 od poniedziałku do soboty czynna będzie Hala Targowa przy ul. Batorego w Busku –Zdroju. Jednocześnie informuję, że od dnia 30 maja 2020r. na targowisku przy ul. Stawowej będzie możliwy handel bez ograniczeń asortymentowych w każdą środę oraz sobotę, natomiast w pozostałe dni tygodnia sprzedaż odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach.

Podczas wizyty na targowiskach należy stosować się do aktualnych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego tj. zasad zapobiegających zagrożeniu epidemiologicznemu koronawirusem COVID-19.

Wszelkie informacje związane z funkcjonowaniem targowisk w czasie pandemii dostępne są u zarządcy targowiska, którym jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. tel. 41 378 24 77 lub 600 348 359.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].

 

Informacja - otwarcie kasy

Informujemy iż od dnia 21 kwietnia 2020 roku zostanie ponownie uruchomiona możliwość dokonywania opłat w kasie Spółki w godzinach od 7.30 do 14.00. Prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa i podchodzenie do kasy pojedynczo. Zachęcamy do korzystania z możliwości dokonywania płatności kartą w kasie.

Informacja o funkcjonowaniu targowiska na terenie Buska–Zdroju

Informacja o funkcjonowaniu targowiska na terenie Buska – Zdroju
od dnia 20 kwietnia 2020 r.


W nawiązaniu do dużego zainteresowania możliwością prowadzenia handlu na targowisku informujemy, że plac targowy przy ul. Stawowej będzie czynny w od poniedziałku do soboty od godz. 6:00 do 12:00. Dostępna będzie brama od ul. Królowej Jadwigi.

Handel na targowisku przy ul. Stawowej w Busku – Zdroju w zakresie sprzedaży:

 • artykułów rolniczych i ogrodniczych,
 • artykułów spożywczych,
 • chemii gospodarczej.

Administrator ma prawo regulować liczbę osób przebywających na terenie targowiska.

Podczas pobytu na targowisku wymagane jest stosowanie i przestrzeganie aktualnych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Podczas wizyty na targowisku należy stosować się do następujących zasad:

 • miejsce i obszar, w którym sprzedający może prowadzić handel na targu wskazuje administrator targowiska z zachowaniem minimum 3 m odległości między stanowiskami;
 • zmiana miejsca i obszaru prowadzenia handlu wskazana przez administratora jest zabroniona i może skutkować usunięciem z terenu targowiska, bez prawa zwrotu wniesionych opłat;
 • wszystkie osoby przebywające na terenie targowiska zobowiązane są do zakrycia ust i nosa za pomocą maski ochronnej, chusty, szalika lub innego zabezpieczenia. Osoby bez wyżej wymienionych zabezpieczeń nie będą wpuszczane na teren targowiska,
 • wszyscy sprzedający zobowiązani są do używania podczas pobytu na targowisku rękawiczek ochronnych. Osoby nie posiadające rękawiczek zostaną wyproszone z terenu targowiska;
 • sprzedający muszą być wyposażeni w środki do dezynfekcji oraz jednorazowe rękawiczki dla kupujących;
 • sprzedający zobowiązani są do bieżącej dezynfekcji stoiska;
 • kupujący nie może dotykać towaru;
 • należy zachować bezpieczną odległość klient-klient, klient-sprzedawca min. 2 metry; osoby oczekujące na swoją kolej, również powinny zachować dystans - min. 2 m;
 • w obrębie stoiska mogą znajdować się maksymalnie 3 osoby kupujące – co oznacza, iż jednorazowo na terenie targowiska może przybywać maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich stoisk i liczby 3;

Wszystkie powyżej wymienione zasady są podyktowane dbałością o zdrowie mieszkańców, kupujących i sprzedających.

Administrator będzie dbał o czystość terenu targowiska poprzez systematyczny wywóz odpadów, regularne sprzątanie, a także mycie i dezynfekcję toalet. Przy wejściu głównym na targowisko zapewnione będą pojemniki z płynem dezynfekującym.

Administrator prosi o podporządkowanie się zaleceniom wydawanym przez obsługę, co znacznie ułatwi pobyt na terenie targowiska zarówno sprzedającym i kupującym, jak również wpłynie na poprawę poziomu bezpieczeństwa podczas zakupów.
Komunikat


Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku-Zdroju informuje, że w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polski stanu zagrożenia epidemicznego spowodowanego rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, Zarząd Spółki w trosce o naszych Odbiorców i pracowników, od dnia 16 marca 2020 r. podjął następujące decyzję:

 • Wstęp na teren wszystkich placówek MPGK Sp. z o.o. dostępny będzie wyłącznie dla pracowników Spółki,
 • Biuro Obsługi Klienta przy ul. Łagiewnickiej 25 będzie przyjmowało po wcześniejszym uzgodnieniu wizyty telefonicznie wyłącznie w sprawach pilnych,
 • KASA MPGK Sp. z o.o. będzie zamknięta do odwołania,
 • Wstrzymane zostały wyjścia pracowników odczytujących wodomierze w terenie,
 • Aktualne stany wodomierzy mogą Państwo przekazywać pracownikom drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Jeżeli nie będzie to możliwe rachunki zostaną wystawione na podstawie średniego zużycia wody.

Zapraszamy do kontaktu:
• Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• Kontakt telefoniczny:
41 378 24 77
41 378 24 78
41 378 46 33
Fax 41 378 49 44

Elektroniczna skrzynka podawcza /MPGKbusko/SkrytkaESP

 

   

Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu

Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

wyniosło 8 913 127,00 PLN

 

 

1014631
Dzisiaj:
Wczoraj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
W ubiegłym miesiącu:
Wszystkich odwiedzin:
44
44
239
1082
1905
1014631
Twoje IP: 3.238.232.88